Металург Донецк с Велизар Димитров и Жуниор Мораес записа първа победа от началото на украинското първенство. Отборът надделя с 1:0 при гостуването на Иличовц в мач от 5-ия кръг на шампионата. Велизар Димитров започна като титуляр и бе заменен в 67-ата минута. Жуниор Мораес бе заменен в 60-ата минута. Воловик реализира единственото попадение в 53-ата минута. Мораес изработи дузпа за своя тим в 57-ата минута, но след това пропусна да реализира. За Металург игра още бившият халф на ЦСКА Грегъри Нелсън, който излезе титуляр, а след това беше сменен от Зе Соарес. След победата Металург Донецк вече има 4 точки и заема 13-о място. С пълен актив от по 15 точки са лидерите Динамо Киев и Шахтьор Донецк./БЛИЦ