Интер допусна първата си загуба под ръководството на Леонардо, след като в мач от 21 кръг на Серия “А” записа поражение с 1:3 при гостуването си на Удинезе.

Откакто бразилецът пое “нерадзурите” в края на 2010 г., тимът имаше пет поредни победи (4 за първенство и една за купата на страната).

В Удине Интер откри резултата в 16-ата минута след гол на Деян Станкович, но десет минути по-късно вече изоставаше. Кристиан Сапата изравни в 21-ата, а Антонио ди Натале вкара втори гол в 25-ата минута.

И двата тима имаха положения за нов гол, но до такъв стигнаха само домакините. Маурицио Домици се разписа за 3:1 20 минути преди края.

Поражението на Интер означава, че тимът може да загуби петото си място в класирането, ако по-късно днес Ювентус спечели гостуването си на Сампдория. Победата остави Удинезе на осмо място, но вече с 33 точки./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ “А”, 21 КРЪГ
От 22 януари (събота)
Палермо – Бреша 1:0
1:0 Чезаре Бово (87)

Парма – Катания 2:0
1:0 Антонио Кандрева (57), 2:0 Себастиан Джовинко (62)
1:0 Франческо Тоти (22-дузпа), 2:0 Симоне Перота (70), 3:0 Жереми Менес (90+2)

От 23 януари (неделя)
Удинезе – Интер 3:1
0:1 Деян Станкович (16), 1:1 Кристиан Сапата (21), 2:1 Антонио ди Натале (21), 3:1 Мауро Домици (69)