Бившите футболисти на ЦСКА Иван Иванов и Иван Стоянов претърпяха първата си загуба в руското първенство, след като в мач от 2 кръг на Премиер лигата Алания (Владикавказ) допусна поражение с 1:2 при гостуването си на Спартак (Налчик).

Иванов започна като титуляр и игра цял мач за тима от Северна Осетия, докато Стоянов се появи в игра на полувремето на мястото на Сергей Кузнецов.

Домакините поведоха с 2:0 преди почивката след попадения на Щаницин в 23-ата минута и на Гогуа в 45-ата. Базаев от дузпа върна един гол за гостите в 67-ата минута.

Алания обаче не успя да се добере до равенството и остана с една точка в класирането, като преди изиграването на другите мачове от кръга временно заема деветото място. Спартак (Налчик) пък оглави класиренето с 4 точки./БЛИЦ