Българският национал Асен Караславов бе титуляр за Гройтер Фюрт при първата загуба на тима за 2010 г. В мач от 21 кръг на Втора бундеслига „детелините” загубиха с 1:2 гостуването си на Арминия.

Караславов игра 75 минути и бе заменен от Леонард Хаас, тъй като треньорът Михаел Бюскенс опитваше да спечели поне точка в Билефелд.

Гройтер Фюрт откри резултата в 13-ата минута с попадение на тунизийския национал Сами Алаги, а в 58-ата Павел Форт изравни за домакините. Арминия стигна до успеха в 71-ата минута след гол на Франк Гуела.

Загубата остави „детелините” с актив от 28 точки и преди изиграването на останалите срещи от кръга заемат 8-о място. Лидерът Санкт Паули вече има 45 точки след успех с 2:1 над Карлсруе. И третият петъчен мач от Втора бундеслига завърши с домакински успех с 2:1, след като Рот-Вайс (Оберхаузен) се наложи над Ханза./БЛИЦ