Хамбургер записа първа загуба от началото на сезона, след като в мач от 11 кръг на Бундеслигата допусна домакинско поражение с 2:3 от Борусия (Мьонхенгладбах). Тимът на Бруно Лабадия взимаше ранен аванс и в двете полувремена, но в края на двете части изпускаше контрола на мача.

Пьотър Троховски даде аванс на Хамбургер в 13-ата минута, но Марко Ройс изравни в 39-ата. Веднага след почивката Зе Роберто върна преднината на домакините, след като се разписа директно след изпълнение на фаул. В последните 15 минути на мача гостите от Мьонхенгладбах стигнаха до обрат с попадения на Данте и Фрийнд.

Вердер излезе начело в класирането, след като вече 15 поредни мача във всички турнири няма загуба. Бременци, които имат затруднения с контузия на контузени нападатели, изоставаха с два гола при гостуването си на Нюрнберг. “Франките” поведоха още в третата минута с попадение на Кристиан Айглер, а Алберт Буняку удвои половин час по-късно. Два гола на Арон Хънт в последните 20 минути, вторият в добавеното време, донесоха точката на Вердер.

Байерн завърши 0:0 при гостуването си на Щутгарт, като нападателят на баварците Марио Гомес бе титуляр срещу бившия си тим. Новакът Майнц успя да измъкне точка при гостуването си на шампиона Волфсбург, а двата тима завършиха 3:3./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 11 КРЪГ
От събота 31 октомври
Волфсбург - Майнц 05 3:3
1:0 Обафеми Мартинс (7), 2:0 Обафеми Мартинс (20), 2:1 Шадли Амри (35), 2:2 Андреас Иваншиц (41), 3:2 Звиездан Мисимович (64), 3:3 Тим Хоогланд (85)

Щутгарт - Байерн (Мюнхен) 0:0

Хамбургер - Борусия (Мьонхенгладбах) 2:3
1:0 Пьотър Троховски (13), 1:1 Марко Ройс (39), 2:1 Зе Роберто (47), 2:2 Данте (76), 2:3 Роб Фрийнд (82)

Кьолн - Хановер 96 0:1
0:1 Ян Розентал (37)

Нюрнберг – Вердер 2:2
1:0 Кристиан Айглер (3), 2:0 Алберт Буняку (33), 2:1 Арон Хънт (72), 2:2 Арон Хънт (90+2)