Елитният германски Хофенхайм загуби с 4:5 контролната си среща с втородивизионния Хайденхайм. Мачът, който противопостави третия в класирането на Бундеслигата и третия във Втора бундеслига, донесе първото поражение на Хофе за сезона. Срещата протече през обрати и драматичен край.

До момента тимът на Юлиан Нагелсман имаше само победи и равенства в първенството, а за Купата на Германия отпадна от Кьолн след продължения. За настоящата пауза в първенството тимът от „Райн Некар Щадион“ остана без 11 играчи, извикани в националните си отбори.

Бард Фине и Доминик Видерман дадоха на Хайденхайм още до 12-ата минута, но Хофенхайм изравни преди почивката с попадения на Йоханес Кьолмел и Марко Терацино.

Елитният тим взе аванс с гол на Стивън Цубер в 55-ата минута, но почти веднага Тим Щарке изравни. Марк Ут отново изведе Хофенхайм напред в 87-ата минута, но до края на мача Джон Верхук и Марк Шнатерер донесоха успеха на Хайденхайм.