Локомотив (Москва) победи с 5:0 Ростов в мач от 6 кръг на руската Премиер лига. Гостите от Ростов на Дон бяха лидери след първите пет кръга в шампионата, а това е първата им загуба през този сезон.

Филипе Кайседо даде аванс на „железничарите“ точно преди почивката, а в 53-ата минута Александър Самедов удвои от дузпа. Майкон се разписа четири минути по-късно. Дмитрий Тарасов беше точен в 62-ата минута, а Роман Павлюченко вкара последния гол в мача седем минути преди края.

С три асистенции се отличи левият бек на Локомотив Виталий Денисов. Ростов завърши мача с 9 души, след като Агаларов и Лоло получиха червени картони. С този успех „железничарите“ изместиха тима от Ростов на Дон от второто място. И двата тима са с по 13 точки, една по-малко от лидера ЦСКА (Москва).

Локомотив (Москва) – Ростов 5:0

КЛАСИРАНЕ: 1.ЦСКА (Москва) 14 точки,3.Локомотив (Москва) 13 т., 3.Ростов 13 т., 4.Зенит 11 т., 5..Спартак (Москва) 11 т., 5.Локомотив (Москва) 10 т. и др.