Воденият от Христо Стоичков отбор на Мамелоди Съндаунс допусна първата си загуба в първенството на ЮАР от 13 мача насам, след като в мач от 29 кръг отстъпи с 0:2 при гостуването си на последния в класирането Джомо Космос.

Папи Мнгомезулу даде аванс на домакините още в петата минута, когато бе точен от дузпа, а минута преди края нападателят от Свазиленд Сиза Дламини уби интригата в мача с второ попадение.

По този начин Стоичков и Съндаунс не успяха да се възползват от загубата на Суперспорт Юнайтед с 1:2 като домакин на Уитс Юнивърсити. Въпреки това Суперспорт Юнайтед става шампион, тъй като кръг преди края води с 4 точки пред Мамелоди. Тимът на Камата е категорично втори с 5 точки пред третия Кайзер Чийфс./БЛИЦ