Валенсия допусна първата си загуба от началото на сезона в Примера дивисион, след като отстъпи с 0:1 при гостуването си на Севиля в мач от 6 кръг. Фреди Кануте донесе победата на домакините с попадението си в 18-ата минута. Малийският национал се разписа след асистенция на Хесус Навас.

Двата тима доиграха мача в намален състав. Пьотър Троховски и Жулиен Ескюде бяха отстранени от състава на домакините. Французинът получи червен картон за нарушение в наказателното поле, но Евер Банега пропусна да се разпише от отсъдената дузпа. Нападателят на “прилепите” Ариц Адурис също получи червен картон.

Атлетик (Билбао) продължава без победа от началото на сезона. Баският тим направи домакинско 1:1 с Виляреал и завърши мача с човек по-малко. Игор Габилондо даде аванс на Атлетик точно преди почивката, а Нилмар изравни в 52-ата. Борха Екиса остави тима си с 10 души девет минути преди края, когато получи втори жълт картон./БЛИЦ

Атлетик (Билбао) – Виляреал 1:1
1:0 Игор Габилондо (44), 1:1 Нилмар (52)
24.09.11
21:00 ч.
Реал (Мадрид) – Райо Валекано (ТВ +)
Баланс: 24 мача, 17 победи за Реал (Мадрид), 3 равенства, 4 победи за Райо Валекано
24.09.11
23:00 ч.
Барселона – Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 148 мача, 62 победи за Барселона, 34 равенства, 52 победи за Атлетико (Мадрид)
21:00 ч.
Спортинг (Хихон) – Расинг (Сантандер) (ТВ +)
Баланс: 40 мача, 17 победи за Спортинг (Хихон), 5 равенства, 18 победи за Расинг (Сантандер)