Наполи обърна Милан за успеха с 3:1 в мач от 23 кръг на италианската Серия “А”. По този начин тимът на Рафаел Бенитес отговори на победата на Фиорентина над Аталанта по-рано в събота. Двата тима водят спор за третото място в класирането, което дава право на участие в Шампионската лига.

Адел Таарабт ознаменува дебюта си за Милан с ранен гол. В осмата минута той пое топката в близост до централната линия, необезпокояван напредна и с удар извън наказателното поле прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Хосе Рейна. Само три минути по-късно Гьокхан Инлер изравни с далечен удар, който след рикошет попадна в горния ляв ъгъл на Абиати.

Голова атака на Гонсало Игуаин беше спряна заради засада, а Кристиан Маджо удари гредата на вратата на Милан. Домакините материализираха предимството си на терена 11 минути след почивката, когато Игуаин с глава прати топката в мрежата след центриране на Инлер. Осем минути преди края аржентинецът вкара втория си гол в мача и вече има 16 попадения във всички турнири през този сезон.

Малко преди втория гол на Гонсало Игуаин нападателят на Милан Марио Балотели се разплака на пейката на “росонерите”, след като беше заменен заради слабото си представяне. Това беше първата загуба на Кларънс Зеедорф като треньор на Милан.

Наполи – Милан 3:1
0:1 Адел Таарабт (8), 1:1 Гьокхан Инлер (11), 2:1 Гонсало Игуаин (57), 3:1 Гонсало Игуаин (82)

Наполи: Рейна, Албиол, Фернандес, Гулам, Маджо, Инлер (89-Джемайли), Хамшик (83-Бехрами), Жоржиньо, Игуаин, Мертенс, Инсиние (78-Кайехон)

Милан: Абиати, Мексес, Рами, Абате, Де Шилио, Есиен, Де Йонг, Емануелсон (70-Монтоливо), Таарабт, Робиньо (46-Кака), Балотели (73-Пацини)