Селтик спечели Купата на Лигата в Шотландия. На финала „детелините” биха Дънди Юнайтед с 2:0. Българският национал Александър Тонев не взе участие в мача за Селтик. Крилото няма официален мач за "детелините" от 6 декември, а пет дни по-късно за последно бе в групата на отбора.

Тонев е под наем в Глазгоу до юни. 25-годишното крило не се е разписвал от април 2013-а, когато беше част от полския Лех (Познан). Тимът имаше пълно надмощие на стадион "Хемпдън Парк" в Глазгоу и се наложи след голове на Крис Комънс (28) и Джеймс Форест (79). Халфът пропусна и дузпа в 86-ата минута.

Лично рокдинозавърът Род Стюарт връчи купата на победителите. Това е първи трофей за мениджъра Рони Дейла. Селтик не беше печелил купата на Лигата от 2009 година. Тимът е лидер и във Висшата лига.