Първи успех под ръководството на Аврам Грант записа Портсмут в английската Висша лига. “Помпи” надделя у дома на „Фратън Парк” с 2:0 срещу Бърнли. Грант пое тима през миналата седмица, но записа две поражения – от Манчестър Юнайтед във Висшата лига и от Астън Вила за „Карлинг Къп”.

И двата гола за южнаците паднаха през втората част като бяха дело на Хрейдерсон и Диндан.

В 31-ата минута Хрейдерсон падна в наказателното поле след съприкосновение с Елиът и главният съдия Фил Дауд посочи бялата точка. Зад топката застана Диндан, но Йенсен спаси неговия шут, топката се върна в нападателя на домакините, но той отново не бе точен, този път с глава.

В 65-ата минута резервата Кану подаде към Хрейдерсон и той с хубав удар направи 1:0. Вторият гол в мача падна в края на срещата. В 86-ата минута О’Хара центрира към непокрития Диндан, който оформи крайното 2:0./БЛИЦ