Брентфорд победи Бейзингсток с 1:0 след ранен гол на Сам Саундърс и се класира за втория кръг на ФА Къп. Срещата ще бъде запомнена с това, че за първи път в историята на най-стария футболен турнир футболен мач бе ръководен от чужденец – Масааки Тома.

Въпреки че японецът показа само три жълти картона, срещата бе доста напечена. С предупреждения от съдията се оказаха голмайсторът Сам Саундърс и Маркъс Бийн от домакините и Тим Силс от Бейзингсток.

Саундърс вкара единствения гол в двубоя още в 9-ата минута, когато бе точен при изпълнение на фаул. Той сам спечели наказателния удар, след като принуди Нейтън Смарт да извърши нарушение.

Гостите от Бейзингсток виждаха изравнителния гол и предстоящото преиграване, но Лиън Ледж спаси “пчелите” с изчистване от голлинията. Удар на Мат Уорнър бе избит с мъка от вратаря на домакините Ричард Лий.

Капитанът на Брентфорд Кевин О`Конър бе изнесен на носилка точно преди почивката, а на крака му бе поставена шина./БЛИЦ