Спортинг (Лисабон) съвсем затъна в края на сезона в Португалия. Грандът загуби изненадващо финала за Купата на страната от скромния Авеш с 1:2, който едва се спаси от изпадане и завърши на 13-то място в класирането.

Играчите на Спортинг все пак излязоха за финалния двубой, след като до последно искаха да бойкотират. Причината е, че преди няколко дни над 50 ултраси на лисабонския клуб нападнаха футболистите на тренировъчната база и ги пребиха. Най-пострадали бяха звездите Руи Патрисио и Баст Дост. И двамата обаче играха на финала. Гневът на феновете бе третото място, на което Спортинг финишира, изпускайки втората позиция и класиране в Шампионската лига в последния кръг.

Авеш спечели първи трофей в историята си. Клубът е създаден през 1930 година, но е бил в елита едва четири сезона в последните над 30 години.