ПСВ (Айндховен) спечели Суперкупата на Холандия след минимален успех с 1:0 над Фейенорд в мач, игран на "Амстедам Арена".

Това е 11-и трофей за ПСВ, който вече носи името на Йохан Кройф, който почина миналата година. ПСВ е и шампион на страната, след като миналата година грабна титлата в драматичен развой в последния кръг.

Капитанът на "филипсите" Люк де Йонг пропусна и дузпа преди Пропър да се разпише в 38-ата минута, наказвайки нова неразчетена изява на защитата на Фейенорд. При попадението на Пропър пък имаше и лек рикошет в крака на защитника Терънс Конголо.

Андрес Гуардадо удари греда в 23-ата минута, а малко по-късно Йорит Хендрикс от Фейенорд събори в наказателното поле Карим Ел Ахмади, но Де Йонг пропусна от 11-те метра. Най-добрата възможност за Фейенорд изтърва Ерик Ботегин, чийто удар с глава след центриране от корнер беше изчистен от голлинията.