ПСВ Айндховен излезе начело на класирането в холандската Ередивизи, след като в мач от 27 кръг се наложи с 2:0 над Валвайк.

“Филипсите” взеха ранен аванс още в 6-ата минута, когато Дрис Мертенс се разписа от дузпа за 13-ия си гол от началото на сезона.

Съдията Ян Вегерееф назначи 11-метровият наказателен удар за нарушение на Ард ван Пепен срещу Атиба Хъчинсън. Джеорджино Вайналдум оформи крайния успех с попадението си в 69-ата минута.

ПСВ Айндховен е лидер в класирането с 56 точки, две повече от Аякс, който в неделя гостува на АЗ Алкмаар. Трети е Фейенорд с 53 точки.

Витес се затвърди на четвъртото място с 51 точки, след като се наложи с 4:0 над АДО Ден Хааг като гост. Вилфрид Бони вкара два гола за тима от Арнем през първото полувреме. С попадение и две асистенции се отличи Марко ван Гинкел, а Майк Хавенаар също се разписа.

Предстоящи
На 17 март: НАК Бреда – Вилем II, Фейенорд – Утрехт, АЗ Алкмаар – Аякс, Грьонинген – Твенте

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСВ АЙНДХОВЕН 56, 2.Аякс 54, 3.Фейенорд 53, 4.Витес 51, 5.Утрехт 45 и др.