ПСВ Айндховен направи 2:2 като гост на Твенте в мач от 6 кръг на Ередивизи. Това беше последният мач на “филипсите” преди домакинската среща с Лудогорец от груповата фаза на Лига Европа.

19-годишният Шадрах Егхан даде аванс на домакините в 17-ата минута след асистенция на Люк Кастаинос. Гостите изравниха чрез Джеорджино Вайналдум в 66-ата минута, който малко след това пропуса възможност да обърне резултата в полза на тима си.

Твенте обаче стигна до втори гол в 70-ата минута. Душан Тадич намери Кастаинос, той продължи към Куинси Промес, който би край безпомощтия вратар Йероен Зоет.

Седем минути преди края Мемфис Депай изравни резултата. При неговия удар топката се отклони в защитник и изненада вратаря Ник Марсман.

Българският национал Станислав Манолев не беше в групата на “филипсите” за мача. Заради равенството ПСВ Айндховен остана на второ място с 12 точки, на една точка зад лидера Цволе. Аякс е трети с 11, а Твенте е на четвърта позиция с 9 точки.

ПРЕДСТОЯЩИ
На 15 септември (неделя): НЕК Наймеген – Фейенорд, Рода – НАК Бреда, АЗ Алкмаар – Го Ахед Игълс, Хееренвеен – Грьонинген, Утрехт – Валвайк

КЛАСИРАНЕ: 1.ЦВОЛЕ 13, 2.ПСВ Айндховен 12, 3.Аякс 11, 4.Твенте 9, 5.Хееренвеен 8 и др.