ПСВ Айндховен спечели трудна победа с 2:1 над Утрехт след обрат. Мачът беше част от 23 кръг на холандската Ередивизи.

Джейкъб Муленга даде ранен аванс на гостите с попадението си в 10-ата минута, но 19 минути по-късно Дрис Мертенс изравни с точно изпълнение на пряк свободен удар.

Джеорджино Вайналдум донесе победата на “филипсите” с попадението си в 65-ата минута. Пет минути по-късно домакините останаха с човек по-малко заради втория жълт картон на Атиба Хъчинсън.

Канадският халф ще пропусне заради наказание гостуването на ПСВ Айндховен на Фейнорд в следващия кръг. Заради натрупани картони участие в срещата няма да вземе Марк ван Бомел, който получи деветия си жълт картон за сезона.

“Филипсите” са лидер в класирането с 50 точки, шест повече от Аякс, Твенте и Фейенорд. Утрехт заема шесто място с 39 точки.

Предстоящи
На 17 февруари: Витес – Грьонинген, Цволе – Фейенорд, АДО Ден Хааг – Хееренвеен, Валвайк – Аякс

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСВ Айндховен 50, 2.Аякс 44, 3.Твенте 44, 4.Фейенорд 44, 5.Витес 39 и др.