ПСВ Айндховен завържа лидерството в холандската Ередивизи след успех като гост срещу Хераклес с 2:1. Домакините изненадващо поведоха след гол на Линсен в 29-ата минута. Де Йонг изравни в 45-ата минута, а успехът за ПСВ Айндховен дойде едва в добавеното време. Рекик реализира в 92-ата минута и донесе трите точки за "филипсите" водени от Филип Коку.

Преследвачът Аякс също победи като гост, 4:2 срещу Камбюр. Стеблецки изведе домакините напред във 2-ата минута, но последва вихрушка от четири гола за гостите от Амстердам. Аркадиуш Милик изравни в 19-ата минута, Клаесен направи 2:1 в 23-ата. Отново Милик реализира за 3:1 в 60-ата минута, а 4:1 направи Ел Гази в 78-ата минута. Едва тогава домакините стигнаха до още един гол, дело на Огбече в четвъртата минута от добавеното време.

Хераклес - ПСВ Айндховен 1:2

Класиране: 1.ПСВ Айндховен 30 точки, 2.Аякс 26 точки, 3.Твенте 21, 4.Фейенорд 21, 5.ПЕК Цволе 20, 6.АЗ Алкмаар 18 и други.