ПСВ Айндховен се възползва от грешната стъпка на Аякс в петък и съкрати на 4 точки изоставането си от лидера в Ередивизи. В мач от 31 кръг на Ередивизи “филипсите” победиха АЗ Алкмаар с 3:1 като гост.

Ветеранът Марк ван Бомел откри резултата за тима на Дик Адвокаат в 36-ата минута, а в 57-ата Дрис Мертенс удвои. Джърмейн Ленс направи аванса на ПСВ класически в 61-ата, но Арон Йохансов вкара за домакините 4 минути преди края.

Три кръга преди края Аякс е лидер в класирането с 67 точки, а ПСВ Айндховен е втори с 63. Трето място заема Витес с 61, но в неделя тимът от Арнем гостува на Фейенорд, който е четвърти с 60 точки.

ПРЕДСТОЯЩИ
На 21 април (неделя): ВВВ Венло – Твенте, Утрехт – НАК Бреда, НЕК Наймеген – Цволе, Фейенорд – Витес

КЛАСИРАНЕ: 1.АЯКС 67, 2.ПСВ Айндховен 63, 3.Витес 61, 4.Фейенорд 60, 5.Твенте 54 и др.