Холандският гранд ПСВ Айндховен победи с 3:1 при визитата си на Де Граафшап в среща от 13-ия кръг на Ередивизи и направи нова важна крачка в борбата си за титлата. Българският национал Станислав Манолев не игра за „филипсите”, след като получи наказание за 5 натрупани жълти картона.

Иначе неговите съотборници излязоха напред в резултата в 11-ата минута, когато точен бе словенският национал Тим Матавш - 0:1. В 22-ата Ел Хаснауи възстанови статуквото за 1:1, а в 54-ата Джорджино Вийналдум отново даде преднина на ПСВ - 1:2. Шест минути преди края с втория си гол в мача Вийналдум оформи и крайното 1:3.

След успеха "филипсите" са на второ място във временното класиране с актив от 28 точки, на 3 зад лидера АЗ Алкмаар. Домакините от Де Граафшап пък са 16-и с 9 пункта, на 3 от спасителния бряг.