ПСВ Айндховен извъртя зрелищно 3:3 у дома срещу новака в холандската Ередивизие - ВВВ Венло. Двубоят бе от първия кръг на първенството. Българският национал Станислав Манолев бе сред резервите на треньора Фред Рутен, но не получи шанс за изява и все още очаква дебюта си за новия си клуб.

На почивката ПСВ водеше с 2:0 след попаденията на Нордин АМрабат в 26-ата минута и Ола Тойвонен в 40-ата. В 53-ата Ахахуй намали, а в 59-ата Хонда направи 2:2. Девет минути преди края на мача Тойвонен вкара второто си попадение в срещата за 3:2, а крайното 3:3 оформи Рубен Шакен в 84-ата минута.

В четвъртък от 20:00 часа на стадион "Лазур" в Бургас Черно море приема ПСВ Айндховен в реванша от третия квалификационен кръг на Лига Европа. На "Филипс Стейдиъм" преди седмица "моряците" паднаха с 0:1. /БЛИЦ