Българският национален бранител Станислав Манолев игра цял мач при домакинската победа на ПСВ Айндховен срещу НАК Бреда с 1:0 в среща от 16-ия кръг на Ередивизи. Единственото и победно попадение за „филипсите” отбеляза Дрийс Мертенс в 37-ата минута. До края на мача домакините продължиха да владеят инициативата, но така и не стигнаха до по-убедителен успех. Със спечелените три точки ПСВ се върна на второто място във временното класиране с актив от 34 пункта. НАК Бреда пък остана на 12-а позиция с 18 пункта.

В други срещи от кръга лидерът АЗ Алкмаар разби у дома Де Граафшап с 4:0 и събра актив от 38 точки, а Хееренвеен размаза като гост аутсайдера Екселсиор с 5:0 и със събраните 28 пункта се изкачи на четвъртото място във временното класиране.