Българският национал Станислав Манолев игра цял мач за ПСВ Айндховен при убедителния успех със 7:1 над Рода в мач от 7 кръг на холандската Ередивизи.

През седмицата “филипсите” разгромиха аматьорския Синт Баво с 8:0 за купата на страната и продължиха в същото темпо и за първенство.

Дрис Мертенс вкара четири гола за успеха на тима. Ола Тойвонен, Кевин Строотман и Тим Матавж също бяха точни за домакините. Санхариб Малки се разписа за Рода за 1:4.

В 60-ата минута на мача Джеорджиньо Вайналдум пропусна дузпа за ПСВ Айндховен, след като през първата част се бе отчел с две асистенции.

Успехът придвижи “филипсите” на трето място в класирането с 14 точки. Лидери с точка повече са Твенте и АЗ Алкмаар. Тимът на Николай Михайлов по-късно днес гостува на шампиона Аякс./БЛИЦ