Българският национал Станислав Манолев записа цял мач за ПСВ Айндховен при победата с 6:0 срещу Де Граафшап в среща от 2-ия кръг на холандското първенство. ПСВ е едноличен лидер в класирането с 6 точки след първите си два мача

Над всички в мача бе младият шведски нападател Ола Тойвонен, който реализира хеттрик. Задачата на ПСВ пък бе максимално улеснена от играча на гостите Френкел, който получи червен картон още в 4-ата минута, като предизвика и дузпа за домакините, реализирана от Балаш Джуджак. Тойвонен бе точен за 2:0 в 25-ата минута, а в 47-ата отново той се разписа за 3:0. В 55-ата минута Тойвонен оформи своя хеттрик и малко след това бе заменен от Ибрахим Афелай. Нордин Амрабат вкара за 5:0 в 80-ата минута, а в 86-ата Афелай направи поражението на гостуващия тим още по-смазващо.

Николай Михайлов отново бе титуляр и записа 90 минути за шампиона Твенте, като пак не допусна гол, но тимът му направи второ поредно нулево равенство от началото на сезона в Ередивизие. Твенте завърши 0:0 като домакин с Хееренвеен и има само 2 точки след първите два кръга в местния шампионат, като заема 11-о място в класирането.

Миналата седмица Твенте завърши 0:0 с Рода като гост, а преди това шампионите надделяха над Аякс за Суперкупата с 1:0, отново с Ники Михайлов на вратата си./БЛИЦ