Холандският гранд ПСВ Айндховен се издъни на своя „Филипс”, след като загуби от АДО Ден Хааг с 0:1 в среща от 22-ия кръг на холандската Ередивизи. Цял мач за „филипсите” записа българският национал Станислав Манолев.

В 26-ата минута на срещата българският бранител получи жълт картон. Той и неговите съотборници загубиха след гол на гостите от Хага в последната минута на мача. В герой за АДО Ден Хааг се превърна Уесли Верхойк, който се разписа след пас на появилият се малко преди това в игра Чарлтън Висенто.

Въпреки загубата „филипсите” останаха лидери във временното класиране, но може да бъдат изместени още днес от шмпиона Твенте, който е с мач по-малко и има само точка по-малко. В редиците на Твенте се подвизава българския национален страж Николай Михайлов. /БЛИЦ