ПСВ Айндховен излезе начело на Ередивизи след победата с 5:1 над Хееренвеен в мач от 12 кръг на холандското първенство. Българският национал Станислав Манолев остана резерва за “филипсите”.

След седмата си поредна победа за първенство ПСВ Айндховен излезе начело в класирането на Ередивизи с 30 точки, една повече от Твенте, който направи нулево равенство с третия в подреждането Витес.

Даниел де Ридер даде аванс на Хееренвеен в шестата минута след гол с глава. В средата на първото полувреме “филипсите” изравниха с попадение на Лучано Нарсинг.

Седем минути след почивката Дрис Мертенс даде аванс на домакините с удар от 17 метра. След това Джеорджиньо Вайналдум се разписа с глава, а Тим Матавж добави два гола в последните 10 минути.