ПСВ Айндховен разби като гост АДО Ден Хааг с 6:1 в среща от 13-ия кръг на холандската Ередивизи. На резервната скамейка на „филипсите” за пореден път този сезон остана българският национал Станислав Манолев, който вече изрази желание да напусне отбора още през зимата.

Гостите от Айндховен поведоха с три гола разлика още преди почивката, след като точни за тях бяха Лусиано Нарсинг (14), Кевин Строотман (23) и Дрийс Мертенс (33). В началото на втората част Джорджинио Вийналдум (54-дузпа) направи 0:4, а Чарлтън Висенто (62) върна един гол за Ден Хааг, но Тимъти Дерик (72) и Орландо Енгелаар (81) оформиха крайното 1:6.

След този успех ПСВ Айндховен остава на върха с 33 точки, а АДО Ден Хааг е на 9-а позиция с 16 пункта.