Лидерът в Холандия ПСВ Айндховен допусна домакинска издънка - 1:1 срещу Спарта (Ротердам), но остана на върха в класирането. Българският национал Станислав Манолев започна титуляр в състава на Фред Рутен и бе на терена до 74-ата минута, когато отстъпи мястото си на Андре Ойер.

Отман Бакал даде преднина на ПСВ в 14-ата минута, но в 90-ата Ридел Пьопон реализира за гостите от Ротердам и така лиши домакините от победата.

С прибавената точка Манолев и съотборниците му събраха 62 в актива си и останаха на първото място. Вторият Твенте победи с минималното 1:0 Вилем II и вече е с 61 точки. Българският вратар Николай Михайлов отново не взе участие за тима си.

Твенте - Вилем II 1:0

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСВ АЙНДХОВЕН 62, 2.Твенте 61, 3.Аякс 55, 4.Фейенорд 44, 5.АЗ Алкмаар 36 и др.