Лидерът в Холандия ПСВ Айндховен претърпя изненадваща загуба с 2:4 като гост на НАК Бреда. Срещата бе от 16-ия кръг на Ередивизие.

Българският национал Станислав Манолев бе резерва за тима на Фред Рутен, но не се появи в игра.

ПСВ на два пъти повеждаше преди почивката с голове на Джонатан Рейс и Балаш Джуджак, но домакините използваха грешки в защитата на "филипсите" и полувремето дойде при 2:2. Точни за НАК Бреда бяха Леонардо и Матю Амоа.

В 50-ата минута Али Бусабун вдигна публиката на крака с трето попадение за домакините. Гостите се втурнаха в атаки, а в 74-ата минута Люикс от състава НАК получи червен картон. Малко по-късно опитният Матю Амоа оформи крайното 4:2 за НАК Бреда.

За ПСВ Айндховен това бе втора загуба от началото на сезона в Холандия. Станислав Манолев и съотборниците му останаха на върха с 34 точки. Вторият Твенте е с 31 и мач по-малко. НАК Бреда пък е на 10-ата позиция с 22 точки. /БЛИЦ