ПСВ Айндховен измъкна точка при гостуването си на Аякс в голямото дерби от 17-ия кръг на холандската Ередивизие. Битката завърши при резултат 1:1, като за домакините точен бе Дейви Клаасен, а за "филипсите" се разписа юношата на Аякс Сим де Йонг.

Аякс имаше доминираща роля през първото полувреме, но гол падна след почивката. В 49-ата минута Клаасен сътвори истински шедьовър. След пас на Амин Юнес холандският национал изстреля топката от дъгата пред наказателното поле и я заби под гредата за 1:0.

В 80-ата минута обаче резервата Сим де Йонг получи пас от Гастон Перейро и смълча феновете на "Амстердам Арена".

Аякс изостава вече с 5 точки от лидера Фейенорд, а ПСВ е на трето място с 3 по-малко от своя днешен съперник.