ПСВ Айндховен се върна на върха на класирането в холанската Ередивизи, след като в мач от 9 кръг се наложи с 4:2 над Вилем ІІ.

Балаш Джуджак откри резултата в полза на “филипсите” след гол от фаул още в третата минута, но Андреас Ландгрен изравни преди Джърмейн Ленс да възстанови преднината на ПСВ Айндховен.

Вилем ІІ отново стигна до изравнителен гол, след като Вилфред Бума прати топката в собствената си врата, но Ибрахим Афелай и Джонатан Рейс донесоха трите точки на “филипсите”.

ПСВ Айндховен е на върха на класирането с 21 точки от 9 мача, само точка повече от Аякс, който в събота записа домакинска победа с 3:0 над НАК Бреда.

Шампионът Твенте с Николай Михайлов в състава си е трети с 19 точки след успеха с 1:0 над Фейенорд. Рода е на четвърто място с 18 пункта благодарение на победата с 4:1 над Витес.

Тимът от Керкраде си гарантира успеха само за 4 минути между 31-ата и 35-ата, когато Арно Джум откри резултата, а Мадс Юнкер вкара два гола.

Грьонингес се наложи с 1:0 над Хееренвеен, след като Андреас Гранквист се разписа веднага след почивката./БЛИЦ

На 17 октомври: Хераклес – НЕК Наймеген

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСВ АЙНДХОВЕН 21, 2.Аякс 20, 3.Твенте 19, 4.Рода 18, 5.Грьонинген 18 и др.