ПСВ Айндховен се върна на първо място в класирането в Ередивизи, след като в мач от 18 кръг се наложи с 6:1 над НАК Бреда. Българският национал Станислав Манолев остана резерва за „филипсите”.

Джърмейн Ленс даде аванс от два гола на ПСВ Айндховен с попаденията си в 11-ата и 17-ата минути, но Джорди Байс върна един гол за НАК. В 30-ата минута Джеордино Вайналдум вкара трети гол за „филипсите”.

Матиас Йоргенсен увеличи с още едно попадение аванса на гостите в 37-ата минута, а през второто полувреме се разписаха Лучано Нарсинг и резервата Юрген Локадия.

Победата донесе на ПСВ Айндховен актив от 40 точки, колкото има и вторият Твенте, който е с по-лоша голова разлика.

Витес пропусна възможността да измести Аякс от Топ 3, след като отстъпи с 1:2 от Хееренвеен. Гурам Кашия в 39-ата минута заличи аванса на домакините след гол на Филип Дюрчич в 30-ата минута, но Алфред Финбогасон донесе победата на Хееренвеен в 50-ата.

Седмият в класирането НЕК Наймеген увеличи на четири мача серията си без победа в първенството, след като загуби с 0:2 гостуването си на АДО Ден Хааг. Хераклес направи домакинско 1:1 с Цволе.

ПРЕДСТОЯЩИ
На 23 декември (неделя): Утрехт – Аякс, Валвайк – Вилем ІІ, Фейенорд – Грьонинген, ВВВ Венло – Рода

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСВ АЙНДХОВЕН 40, 2.Твенте 40, 3.Аякс 36, 4.Витес 35, 5.Фейенорд 34 и др.