ПСВ Айндховен надви Аякс с 2:1 на стадион "Де Куип" в Ротердам и спечели Купата на Нидерландия за 10-и път в историята.

В 23-тата минута младият талант Райън Гравенберх изведе гранда от Амстердам напред в резултата с прекрасен изстрел от дъгата на наказателното поле, а в 44-ата минута гол на Нусаир Мазрауи от Аякс бе отменен заради засада.

Само за две минути в началото на второто полувреме ПСВ шокира съперник с два светкавични гола. В 48-мата минута Ерик Гутиерес изравни с глава, а в 50-ата минута Коуди Гакпо направи пълен обрат с удар от далечно разстояние изненада.

В 57-мата минута гол на Деви Клаасен за Аякс бе анулиран заради засада, а малко след това сръбската звезда на тима от Амстердам Душан Тадич удари греда. В крайна сметка ПСВ запази аванса си и ликува с трофея.

В първенството Аякс има аванс от 4 точки пред заемащия втората позиция в подреждането тим на ПСВ пет кръга преди края на шампионата.