Шампионът ПСЖ се класира за 1/16-финалите в турнира за Купата на Франция. Тимът на Лоран Блан не остави шансове на Монпелие и спечели с 3:0 гостуването си на "Стад де ла Мусон".

И трите попадения в срещата паднаха след почивката. В 63-ата минута Златан Ибрахимович комбинира с Клемен Шантом, който откри резултата. Лукас Бариос можеше да изравни, но пропусна добра възможност пред вратата на парижани. В 79-ата минута Ибрахимович засече с глава центриране на Хавиер Пасторе за 0:2, а в последните секунди се разписа и Лукас Моура - 0:3.

В следващия кръг ПСЖ ще спори с Бордо, който елиминира Тулуза след успех с 2:1.

В срещата с Монпелие Лоран Блан не разчита на наказаните Есекиел Лавеци и Единсон Кавани. Както вече стана ясно, двете звезди се прибраха по-късно след празниците и бяха временно отстранени от отбора.