ПСЖ разби с 5:0 Анже като гост в среща от 12-ия кръг на Лига 1. Парижани бяха без голямата си звезда Неймар, който е с травма, но въпреки това демонстрираха огромна класа и самочувствие и не оставиха никакво шансове на скромния си противник.

Тимът на Унай Емери излезе напред в резултата още в 5-ата минута, когато Алвеш намери с дълъг пас Мбапе, който с едно докосване от въздуха реализира. Само девет минути по-късно Дракслер удвои след асистенция отново на Алвеш. В 30-ата минута на мача Кавани направи резултата класически, забивайки 100-ия си гол във френския елит.

През втората част ПСЖ намали оборотите, но все пак стигна до нови две попадения. В 60-ата минута Дракслер изведе Кавани на стрелкова позиция вдясно на наказателното поле и нападателят направи 4:0. Малко преди края на мача резервата Лукас Моура намери Мбапе сам срещу вратаря и младокът, след като преодоля стража Матийо Мишел оформи крайното 5:0 в полза на парижани.

ПСЖ е лидер във временното класиране с актив от 32 точки. Анже пък е 13-и с 13.