ПСЖ победи като домакин Олимпик (Лион) с 1:0 в дербито от 18-ия кръг на френската Лига 1 и го свали от върха на временното класиране.

Единственото и победно попадение за успеха на домакините реализира Блес Матуиди в даденото продължение на първата част, засичайки с глава центриране на Златан Ибрахимович за 1:0. След почивката парижани предимно бавеха играта и в крайна сметка успяха да задържат крехкия си аванс до самия край на мача.

След победата си ПСЖ покори първото място във временното класиране с актив от 35 точки, колкото има и Олимпик (Лион), който обаче е с по-слаба голова разлика.

ПСЖ – Олимпик (Лион) 1:0

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ - 35 точки, 2.Олимпик (Лион) – 35, 3.Олимпик (Марсилия) – 35, 4.Лориен - 30, 5.Ница - 29, 6.Рен – 29, 7.Бордо – 28 и др.