Пари Сен Жермен и Челси завършиха 1:1 в осминафинален мач от Шампионската лига. По този начин двата еврогранда оставиха крайният изход от сблъсъка да се решава на „Стамфорд Бридж”. В официалната ложа на „Парк де Пренс” бяха прочути играчи и треньори като Алекс Фъргюсън, Дейвид Бекъм, френският екснационал Юри Джоркаеф, бразилската легенда Раи, селекционерът на бразилския национален тим Дунга и други. Босът на УЕФА Мишел Платини пък изгледа мача в компанията на експрезидента на Франция Никола Саркози.

В 10-ата минута Ибрахимович засече с глава опасно центриране на Кавани, но Тибо Куртоа изби топката, а секунди по-късно и Матуиди затрудни стража. След скучноjf начало първото попадение падна в 36-ата минута. Джон Тери центрира в наказателното поле, там защитата на домакините не се ориентира добре в ситуацията и Кейхил отклони топката с пета към Бранислав Иванович. Сръбският защитник с глава отблизо простреля Сиригу – 0:1!

Челси стана петият клуб, отбелязал 100 гола като гост в Шампионската лига. С повече попадения далеч от дома са само Реал Мадрид (163), Барселона (150), Байерн (147) и Манчестър Юнайтед (124).

След почивката играта беше малко по-интересна. Домакините погледнаха по-смело към вратата на Тибо Куртоа и в 54-ата минута усилията им бяха възнаградени с успех. Отлична комбинация между Максуел и Матуиди доведе до центриране от лявото крило в пеналта. Там Кейхил остана левашки под топката и непокритият Единсон Кавани засече с глава в мрежата за 1:1.

След час игра Златан отправи нисък удар по земята, но Куртоа с крак изби топката. Топката обаче попадна в краката на Лавеци, който стреля, но право в тялото на плонжиралия Аспиликуета.

Поредното голово положение пропиля Кавани в 80-ата минута, след като направи двойно с Матуиди и от малък ъгък опита да намери вратата, но топката премина на сантиметри от далечната греда. После и Куртоа се намеси отлично след шут на Ибрахимович, за да запази ремито.

Преди година, но на четвъртфиналите, френският и английският тим се срещнаха отново. Тогава краен победител излезе Челси след 1:3 и 2:0 у дома.

ПСЖ загуби само един от последните си девет мача от елиминационна фаза на Шампионската лига (4 победи и 4 равенства), но това поражение беше именно от „сините” от Лондон. Парижани нямат загуба в последните си 33 домакински мача в европейските турнири (22 победи и 11 равни). Това е най-дългата серия за френски клуб. Последното поражение на ПСЖ у дома в Европа беше презз ноември 2006 г. от Апоел (Тел Авив) в групите на Купата на УЕФА. „Сините“ са един от трите отбора, които все още нямат загуба в турнира през този сезон (заедно с Порто и Реал Мадрид). Челси беше най-резултатният отбор в груповата фаза на Шампионската лига през този сезон (17 гола).

0:1 Бранислав Иванович (36), 1:1 Единсон Кавани (54)