ПСЖ ще посрещне Коледа и 2014 г. с три точки аванс в класирането на Лига 1, след като в мач от 19 кръг направи домакинско 2:2 с Лил.

В 36-ата минута Златан Ибрахимович откри резултата след мощен удар, с който прати топката в горния ъгъл на вратата на Винсънт Ениеяма.

Четири минути по-късно Ибрахимович се сдърпа с капитана на Лил Рио Мавуба и двамата получиха жълти картони. В 44-ата минута Мавуба изравни, засичайки ниско центриране на Саломон Калу.

В 53-ата минута Лукас Диние фаулира Франк Бериа в наказателното поле, а Калу реализира отсъдена дузпа и даде аванс на “кучетата”.

20 минути по-късно резултатът беше изравнен. Марко Баша си вкара автогол, след като с глава прати топката във вратата на тима си след центриране от корнер.

Така ПСЖ ще изпрати годината на първо място в класирането с 44 точки, три повече от Монако. Лил е трети с 40. Любопитното е, че и трите неделни мача от кръга завършиха при резултат 2:2.