Лидерът ПСЖ срази у дома Каен с 3:1 в среща от 19-ия кръг на френската Лига 1 и направи нова крачка към титлата. Единсон Кававни (21), Килиан Мбапе (57) и Юри Берчиче (81) се разписаха за успеха, а Неймар остана без гол. В края на мача пък Иван Сантини (90-дузпа) вкара почетния гол за нормандците. Така ПСЖ ще посрещне 2018 година с комфортна преднина от 9 точки на върха пред преследвачите си Монако и Олимпик (Лион), които също записаха победи. Каен от своя страна остава на 12-а позиция с 24 точки.

Монако надви трудно гостуващия Рен с 2:1. Радамел Фалкао (20) и Кейта Балде (81) бяха точни за „монегаските”. Междувременно Хазри (59-дузпа) бе изравнил за гостите. Монако е втори с 41 точки, а Рен е девети с 25 точки.

Олимпик (Лион) остава трети след победа с 2:1 при визитата си на Тулуза. Набил Фекир (24-дузпа) и Рафаел (90+3) подсигуриха успеха за „хлапетата”, които имат 41 точки. Макс Градел (90+6-дузпа) се разписа за домакините, които са 17-и с 19 точки.

Четвъртият Олимпик (Марсилия) обърна като домакин Троа с 3:1. Гостите поведоха с гол на Брайън Пеле (14), но Димитри Пайе (31) изравни още преди почивката, а след нея Луис Густаво (66) и Валер Жермен (84) донесоха трите точки за марсилци, които имат 38 в актива си на четвъртото място. Троа е 14-и с 21 точки.

Воденият от Клаудио Раниери Нант победи с 1:0 като гост на Амиен и остава пети с 33 точки. Емилиано Сала (90+2) вкара победния гол за „канарчетата”. Амиен е 13-и с 21 точки.

Шестият Ница пък се издъни и завърши 1:1 при гостуването си на Лил. Срарфи (38) даде преднина на „орлетата”, но Ел Гази (67) изравни за „кучетата”, които са 18-и с 19 точки. Ница е на шесто място с 27 точки.

Монпелие се изкачи на седмата позиция след 2:0 при визитата си на Бордо. Иконе (71) и Мбенза (90+2) бяха точни за гостите. Като резерва за домакините се появи бившият футболист на Лудогорец Джонатан Кафу, но и той не успя да помогне на жирондинците да избегнат загубата. Така те остават 15-и с 20 точки, а Монпелие е седми с 27 точки.

В другите срещи от кръга Гингам надви у дома Сент Етиен с 2:1, Анже спечели със същия резултат като домакин на Дижон, а опапкарят Метц разби Страсбург с класиката 3:0.