ПСЖ разби у дома Бастия с 4:0 в среща от 10-ия кръг на френската Лига 1 и се изкачи временно на върха във временното класиране.

Шведският голмайстор Златан Ибрахимович (10, 13) се развихри с две попадения в самото начало след асистенции на Онгенда и Лукас Моура. Солидният аванс на шампионите остана непроменен до края на полувремето.

След почивката уругвайският национал Единсон Кавани (62, 89-дузпа) също се разписа на два пъти в срещата и оформи крайното 3:0. До края на мача нови попадения не паднаха нови голове и шампионите се поздравиха с трите точки.

С този успех ПСЖ събра 24 точки в актива си и временно поведе във временното класиране. Бастия е на 12-а позиция с 12 пункта.

От 22:00 часа: Олимпик (Лион) – Бордо

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ – 24 точки, 2.Монако – 21, 3.Лил, 17, 4.Олимпик (Марсилия) – 17, 5.Ница – 17, 6.Нант – 16, 7.Тулуза – 15 и др.