Пари Сен Жермен победи Валенсия с 2:1 като гост в първи осминафинал в Шампионската лига. Интригата за реванша на 6 март обаче остава, след като в добавеното време на “Местая”, звездата на гостите Златан Ибрахимович показа буйния си нрав и получи директен червен картон.

Парижани поведоха още в 10-ата минута. Великолепна атака по дясното крило и двойно подаване между Езекиел Лавеци и Хавиер Пасторе завърши с кинжален удар на Лавеци. Нападателят не остави никакви шансове на вратаря на домакините Висенте Гуайта – 0:1. Валенсия още не се беше отърсила от шока, когато бразилецът Лукас Моура удари гредата след хубав рейд на Златан Ибрахимович.

Отново Лавеци имаше шанс да покачи, но този път Гуайта излезе победител в спора между двамата. Секунди преди почивката Пасторе получи отличен пас от Лукас Моура и стреля силно между краката на вратаря за 0:2.
След почивката превъзходството на ПСЖ отново беше пълно. Резервата Клемент Шантом вкара топката зад голлинията, но съдията не призна гола заради засада. При телевизионните повторения обаче останаха съмнения за редовността на гола, след като не стана ясно дали топката бе подадена към Шантом от футболист на Валенсия.

“Прилепите” все пак успяха да се доберат до почетно попадение. Адил Рами засече центриране от пряк свободен удар отдясно и прониза Сиригу – 1:2. Вече в добавеното време нравът на Златан Ибрахимович си каза думата. Шведът загуби топката в сблъсък с Андрес Гуардадо и ядосан връхлутя с бутоните напред върху краката на своя противник.
Италианският рефер на срещата Паоло Талявенто не се поколеба да покаже директен червен картон на нападателя, който ще пропусне реванша на 6 март в Париж.

0:1 Езекиел Лавеци (10), 0:2 Хавиер Пасторе (43), 1:2 Адил Рами (90)

Валенсия
, “Местая”
Съдия: Паоло Талиявенто (Ит)

Състави
Валенсия: 13.Гуайта , 20.Рикардо Коща, 4.Адил Рами, 17. Хосе Гуардадо, 12. Жоао Перейра, 10.Банега (46-23. Каналес), 21. Парехо, 24.Алваро Коста, 8.Фегули (84-15.Жонатан Виера), 7.Жонас (46-16.Нелсон Валдес), 9.Солдадо

ПСЖ:
30.Сиригу, 13.Алекс, 17.Максуел, 3. Мамаду Сако,26.  Жале, 14. Матуиди, 29.Лукас Моура (53-20.Шантом), 27.Пасторе (88-22.Арманд), 24.Верати, 18.Ибрахимович, 11.Лавеци (76-7.Менес)