Френският шампион ПСЖ отвя с 5:2 гостуващия на „Парк де Пренс“ Монпелие в мач от втория кръг на френската Лига 1. Така във втори пореден двубой от новото първенство Лионел Меси и компания предоставят голово шоу на феновете си, след като на старта се наложиха с 5:0 срещу Клермон.

Над всички тази вечер беше Неймар, който вкара две попадения във вратата на Монпелие.

В 23-ата минута Килиан Мбапе пропусна да открие резултата, след като не успя да вкара от дузпа.

Фалайе Сако си отбеляза автогол в 39-ата минута и даде аванс на парижани, които удвоиха две минути преди края на първата част, когато Неймар бе точен от дузпа. Бразилецът вкара нов гол в 51-ата, а Уаби Хазри върна едно попадение за гостите в 58-ата минута.

Килиан Мбапе отбеляза четвъртия гол в 69-ата, а новото попълнение Ренато Санчес също се разписа - в 87-ата минута.
Крайният резултат беше оформен от Ендзо Чато Мбиай във втората минута от добавеното време.

В следващия кръг шампионите имат гостуване на бившия тим на своя наставник Кристоф Галтие - Лил, а Монпелие приема новака Оксер.