Лидерът ПСЖ разби у дома Монпелие с 5:1 в отложен от мач от 17-ия кръг на френската Лига 1 и дръпна на върха с 15 точки пред втория Лил. Парижани бяха без контузените си звезди Неймар и Единсон Кавани. Въпреки това те стигнаха до успеха без проблеми, като дори можеше да запишат по-изразителна победа, след като два техни гола бяха отменени заради засада.

Лейвин Курзава (13) даде начало на голови спектакъл, след като засече с глава центриране на Дани Алвеш. Флориан Моле (31) изравни от пряк свободен удар, след като легендарният италиански вратар Джанлуиджи Буфон не прецени добре ситуацията и изби топката зад голлинията. Малко преди почивката ПСЖ отново поведе след страхотен гол от фаул на Анхел ди Мария (45+1).

След паузата в рамките на десет минути между 69-ата и 79-ата пет пъти топката влезе във вратата на гостите, но в първите два случая бе отсъдена засада. Нкунку (73) направи резултат 3:1, а 78-ата минута Виторино Илтон си вкара автогол след удар на Килиан Мбапе (79), който пък малко след това оформи крайния резултат.

ПСЖ е убедителен лидер с 65 точки и 15 повече от втория Лил. Монпелие е на шеста позиция с 38 точки.