Устремилият се към титлата ПСЖ се подхлъзна у дома срещу Валансиен, с който не успяха да се победят и завършиха 1:1 в последния мач от 35-ия кръг на френската Лига 1.

Гостите изненадващо поведоха с гол на Ганиел Даник (17), а в 43-ата минута останаха и с човек повече на терена, след като капитанът на домакините Тиаго Силва получи директен червен картон.

Въпреки че имаха числен превес през цялото второ полувреме гостите не успяха да удържат крехката си преднина и бразилският бранител Алекс (83) изравни за 1:1 след асистенция на Лавеци. До края на мача нови попадения не паднаха.

След равенството ПСЖ остава на върха във временното класиране със 74 точки и 7 аванс пред втория Олимпик (Марсилия), а до края на сезона остават 3 кръга. Валансиен пък е 12-а позиция с 42 пункта.

ПСЖ – Валансиен 1:1

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ – 74 точки, 2.Марсилия – 67, 3.Лион – 63, 4.Рен - 60, 5.Сент Етиен – 59, 6.Лил – 57, 7.Монпелие – 51 и др.