ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА - ТУК!

ПСЖ победи като домакин Порто с 2:1 в среща от последния шести кръг и завоюва първото място в крайното класиране на Група “A” от Шампионската лига. И двата тима си бяха осигурили участие на осминафиналите в надпреварата още преди този сблъсък на „Парк де Пренс”. Все пак те се вкопчиха в здрава битка за първото място в групата.

Парижани взеха инициативата още от самото начало, но Ибрахимович и Лавеци пропуснаха добри възможности. Постепенно гостите изравниха играта и също погледнаха в по-предни позиции, дебнейки грешки в отбраната на ПСЖ. В 18-ата минута бразилският бранител Алекс с глава стреля, но право в ръцете на вратаря Елтон. Пет минути по-късно „драконите” оцеляха и след удар на Ибрахимович. В 29-ата минута обаче парижани материализираха превъзходството си, след като Тиаго Силва с глава вкара от непосредствена близост за 1:0. Радостта на домакините бе твърде кратка, тъй като 4 минути по-късно Джеймс Мартинес се възползва от подаване на Данило и изравни също с глава за 1:1.

След почивката играчите на Карло Анчелоти продължиха да бъдат по-активни и отново поведоха в 61-ата минута, когато Езекиел Лавеци отправи удар отдалеч, а Елтон не можа да улови топката и тя влетя в мрежата му за 2:1. До края на мача ПСЖ продължи да търси още попадения и бе близо до по-изразителен успех, но в 86-ата минута Хавиер Пасторе направи фрапантен пропуск. В третата минута на даденото продължение пък Порто изпусна изгоден шанс за изравняване и в крайна сметка загуби мача.

С този успех ПСЖ събра 15 точки и спечели първото място в групата, като по-този начин ще се надява на по-благоприятен жребий за полуфиналите. Порто остана втори с 13 пункта и ще бъде в неизгодната позиция да е домакин на първия си мач от осминафиналната фаза.

1:0 Тиаго Силва (29), 1:1 Джаксън Мартинес (33), 2:1 Езекиел Лавеци (61)

Париж
, “Парк де Пренс”
Съдия: Крейг Томсън (Шотландия)

ПСЖ: 30.Сиригу, 13.Алекс , 17.Максуел, 2.Тиаго Силва , 23.Ван дер Вил, 14.Матуиди, 7.Менес (86 - 26.Жале), 20.Шантом, 27.Пасторе (88 - 10.Нене), 18.Ибрахимович, 11.Лавеци (77 - 24.Ферати)

Порто: 1.Елтон, 30.Отаменди , 22.Мангала , 2.Данило , 26.Алекс Сандро (86 - 23.А.Ба), 3.Лучо Гонзалес, 8.Жоао Моутиньо, 25.Фернандо (70 - 35.Дефур), 17.Силвестре Варела (85 - 27.Атсу), 9.Мартинес, 10.Родригес