ПСЖ продължава победния си ход във френската Лига 1. Столичният гранд разгроми Олимпик (Лион) с 5:1 в дербито от 18-ия кръг на първенството и се укрепи на върха във временното класиране с 48 точки. Тимът на треньора Лоран Блан е на практика недостижим вече за преките конкуренти. Вторият Анже има 31 точки, с колкото е и третият Монако.

На „Парк де Пренс” „хлапетата” оказаха известна съпротива само до почивката. Златан Ибрахимович откри още в 11-ата минута, а Серж Орие покачи 6 по-късно. Известна интрига изникна в 24-ата минута, когато Жордан Фери върна едно попадение за 2:1. После обаче парижани не оставиха съмнение в своето превъзходство. След час игра Единсон Кавани покачи на 3:1, а Ибрахимович (77) от дузпа се разписа за 4:1. Последното попадение заби Лукас Моура секунди преди последния съдийски сигнал за 5:1.