ПСЖ запази първото си място в класирането на Лига 1, след като в мач от 12 кръг направи 1:1 като гост на шампиона Монпелие.

Тимът на Карло Анчелоти не се стресна от ранния червен картон на Мамаду Сако, който беше изгонен в 10-ата минута, и откри резултата в 37-ата. Максуел беше точен след асистенция на Жереми Менез.

Реми Кабеля изравни резултата след един час игра, а домакините също завършиха мача в намален състав. Юнес Белханда получи втори жълт картон в 65-ата минута.

ПСЖ заема първо място с 23 точки. Със същия актив, но по-лоша голова разлика е Олимпик (Марсилия), който направи 2:2 с Ница. Трети с 22 точки след равенството 1:1 със Сошо е Олимпик (Лион). Монпелие се намира на 14-о място с 13 точки.

Монпелие – ПСЖ 1:1

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ 23, 2.Олимпик (Марсилия) 23, 3.Олимпик (Лион) 22, 4.Сент Етиен 21, 5.Валансиен 21 и др.