Пари Сен Жермен продължава победния си ход във френската Лига 1. Столичният гранд победи Ница с 3:0 като гост в първи мач от 17-ия кръг на първенството и увеличи аванса си на върха в класирането. Лидерът има 45 точки (14 победи, 3 равни, голова разлика 40:8), вторият Каен е с 29, третият Анже има 27.

ПСЖ реши всичко още до почивката. Единсон Кавани откри в 35-ата минута след асистенция на Златан Ибрахимович, който го изведе на празна врата. В 44-ата минута шведската звезда покачи от дузпа на 0:2, след като самият той бе съборен в пеналта от Никлас Хулт. Футболистът на Ница пък получи червен картон заради нарушението. В 61-ата минута Златан оформи класиката – 0:3. Това беше неговото 12-о попадение в първенството. Запомниха се и два куриозни момента в мача. Главният съдия Антони Готие получи контузия в 49-ата минута, после пък топката беше спукана от играчите.

ПСЖ е в серия от седем поредни победи над Ница. В пет от тях дори не допусна гол.