ПСЖ се развихри и разби гостуващия Монпелие с 5:0 в мач от 22-ия кръг на френската Лига 1. Гостите завършиха мача с 9 футболисти, след като в 17-ата минута вратарят им Димитри Берто бе изгонен с директен червен картон, а в 88-ата минута резервата Шотар получи втори жълт и червен картон.

Френският шампион за първи път излезе с новия си екип от съвместната колаборация със спортната линия на Майкъл Джордан. Преди началото на мача пък беше почетена друга баскетболна легенда - Коби Брайънт, загинал злополучно в катастрофа с хеликоптер.

Пабло Сарабия (8) даде начело на голови спектакъл, а до почивката Анхел ди Мария (41) удвои и в 44-ата минута Конгре си вкара автогол за класическата разлика от 3:0.

През втората част Килиан Мбапе (57) се разписа след асистенция на Неймар, а Лейвин Курзава (65) оформи крайния резултат.

Така шампионите събраха 55 точки на върха и имат аванс от 13 пред втория Олимпик (Марсилия). Монпелие е четвърти с 33 точки преди останалите срещи от кръга.